Stabdžių remontas.

Stabdžių aptarnavimas ir remontas reikalauja ypatingo dėmesio. Automobilio ekspluatavimo instrukcijoje dėl stabdžių sistemos aptarnavimo rašoma  raudonu arba pastorintu sriftu, tam kad atkrieipti   Jūsų dėmesį.

Kaip teisingai prižiūrėti stabdžių sistemą.

Ne visi žino, kad remontuojant stabdžius, keičiant stabdžių kaladėles, diskus, stabdžių suportus reikia sutepti specialiu tepalu. Tepimui naudojamas tik specialus tepalas.

Pravažiavus 100 000 km  arba anksčiau reikia keisti priekinius stabdžių diskus. Diskai pasidaro plonesni, metalas pavargsta nuo perkaitimų ir krūvių. Seni diskai ir padėvėtos, plonos kaladėlės gali tiesiog sutrupėti  stabdymo metu ekstremalioje situacijoje.

Periodiškai reikia tikrinti stabdžių skysčio lygį bakelyje. Nepakankamam stabdžių lygiui į stabdžių sistemą papuola oras, stabdimas pasidaro neefektyvus, stabdant, pedalas krenta žemyn. Laiku pakeitus stabdžio skystį  kartais išvengsite nereikalingo stabdžių remonto – nereikės nuorinti stabdžių.

Stabdžių ir stabdžių suporto remontas.

Stabdžių suportas, stabdžių kaladėlės ir stabdžių cilindriukai – tai 80% visos automobilio stabdimo sistemos. Stabdžių suportas veikia sunkiose sąlygose tai kelio dulkės, vanduo, druska, žiema šaltis ir purvas. Dėl keiksmingos aplinkos sudyla sandarinimo gumos, kreipiančiosios. Todėl reikia tikrinti ne tik stabdžio kaladėlių storį bet ir stabdžio diskų ir suportų stovį ir remontuojant stabdžius naudoti kokybišką tepalą.