Tepalų keitimas

Kaip dažnai keisti variklio tepalą.

Variklio tepalą reikia kesti į tokį, kuris skirtas būtent Jūsų automobiliui ir ne rečiau kaip nurodyta instrukcjoje. Dažniausia tai  būna intervalas kas 10 000- 30 000 km priklausomai nuo automobilio modelio ir nerečiau kai 1-2 metai, kaip nurodyta automobilio ekspluatavimo sąlygose. Šiuolaikinių automobilių kompjuteriai dažnai apskaičiuoja Jūsų automobilio kilometražą, ekspluatavimo sąlygas (pagal keletą parametrų) ir parodo kada reikia keisti tepalą.

Kaip apskaičiuojama, kada reikia keisti tepalą ir filtrą.

Automobilio elektroninis variklio valdymo blokas empiriškai (angl. empirical evidence – pagrįstas patirtimi ir stebėjimais) apskaičiuoja tepalo buklę ir įspėja vairuotoją apie keitimo būtinybę.

Tepalo būklė apskaičiuojama pagal sekančius parametrus:

  • variklio apsukas
  • aušinimo skysčio ir tepalų temperatūrą
  • šalto variklio paleidimo skaičių
  • vidutinį greitį ir kitus parametrus.

Priklausomai nuo šitų parametrų apskaičiuojamas variklio ekspluatacijos koeficientas, kuris padauginamas iš gamintojo  nustatytos kilometražo normos tarp tepalų keitimų. Pvz, jeigu instrukcijoje parašyta, kad tepalą reikia keisti kas 15 000 km – tai kompjuteris rekomenduos keisti tepalą anksčiau, jei Jus dažnai važiuosite per kamsčius, dažnai važiuosite šaltu varikliu, važiuosite prie didelių apsukų, važiuosite su aukšta variklio temperatūra, dideliu greičiu ir panašiai.

Reikia suprasti teisingai – kad kompjuteris nenustato tepalų kokybės. Jeigu tepalas nelabai kokybiškas, arba užtertas dėl prasto oro ar tepalų filtro automobilio kompjuteris šito gali neįvertinti. Kada keisti variklio tepala ir filtrus spręsti Jums.